Pomożemy zaplanować Ci trasę motocyklową. Oto 10 najpiękniejszych dróg motocyklowych w Polsce.

1. DROGA STU ZAKRĘTÓW

22-kilometrowy odcinek drogi 387, łączący Kudowę-Zdrój i Radków, to jedna z najpopularniejszych tras motocyklowych w Polsce. Zapewne za sprawą mnóstwa zakrętów o różnym stopniu trudności i licznych atrakcji dostępnych na wyciągnięcie ręki (Błędne Skały, Szczeliniec, Góry Stołowe). Zaletą tej drogi jest niezwykła atmosfera i w większości dobra nawierzchnia. Wadą – spory ruch w weekendy. 

2. PRZEŁĘCZ PRZYSŁUP

Najbardziej kręta droga w Polsce, czyli odcinek łączący miejscowości Załuż i Tyrawa Wołoska w województwie podkarpackim, to kolejna niemal kultowa wśród motocyklistów trasa. Odcinek jest wprawdzie bardzo krótki (12 km), ale bynajmniej nie przeszkadza to motocyklistom, którzy potrafią pół dnia cieszyć się tutejszymi zakrętami, jeżdżąc z jednej strony w drugą. 

3. PRZEŁĘCZ SALMOPOLSKA

Trasa biegnie pod Skrzycznem, przechodząc dosłownie pod skocznią Adama Małysza w Wiśle. Fantastyczny zbiór zakrętów i miejsc widokowych zachwyca nie tylko motocyklistów, ale także rowerzystów, którzy tłumnie przybywają tutaj w każdy weekend. W Szczyrku warto zajrzeć do jednej z licznych regionalnych karczm, a trasę można uzupełnić odwiedzając pobliską przełęcz Kubalonkę.

4. DROGA OSWALDA BALZERA

Piękna widokowa trasa tatrzańska, prowadząca z Zakopanego do Morskiego Oka. Nazwana na cześć wybitnego mieszkańca i aktywisty, który w czasie zaborów walczył o te tereny. Dostępny dla ruchu jest tylko fragment trasy – od Zakopanego do Palenicy Białczańskiej, ale nawet to w zupełności wystarczy by zachwycić się tą drogą.

5. WIELKA PĘTLA BIESZCZADZKA

Kiedy w latach 1955-1962 wojsko budowało Pętle Bieszczadzkie, nikt nie przypuszczał, że znajdą się one na liście najpopularniejszych tras motocyklowych w Polsce. Choć stan nawierzchni i utrzymanie dróg pozostawiają wiele do życzenia, Bieszczady niczym magnes przyciągają motocyklistów z najdalszych zakątków naszego kraju. Co motocyklistom tak się tutaj podoba? Piękna, dzika przyroda i święty spokój. 

6. AUTOSTRADA SUDECKA

Dawna niemiecka droga turystyczna, która tak naprawdę miała służyć celom militarnym. Dziś to bardzo przyjemna motocyklowa trasa, niestety – tylko do przełęczy Spalonej, bo dalej jakość asfaltu jest po prostu tragiczna. Zamiast tego, można skorzystać z alternatywnej pięknej drogi po czeskiej stronie.

7. DRAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Trasa z Czaplinka do Połczyna-Zdroju nazywana jest pomorską drogą stu zakrętów. Choć brakuje tutaj serpentyn, piękne długie naprzemienne łuki dają mnóstwo frajdy z jazdy. Dodajmy do tego sielskie krajobrazy Drawskiego Parku Krajobrazowego, a wyjdzie nam recepta na niesamowitą motocyklową frajdę. 

8. SZLAK ORLICH GNIAZD

Nie sposób wyobrazić sobie, by na liście najpiękniejszych dróg motocyklowych w naszym kraju zabrakło trasy wzdłuż dawnej linii obronnej zwanej Szlakiem Orlich Gniazd. Kilka odcinków przebiegających obok średniowiecznych zamków łączy się w jeden motocyklowy szlak biegnący z Olsztyna k. Częstochowy aż do Krakowa. Podróż w towarzystwie majestatycznych ruin to niezwykłe przeżycie i niezliczone okazje do pięknych zdjęć.

9. OLSZTYNEK-PISZ

Niezwykła trasa łącząca Warmię i Mazury, z wszystkimi elementami tego regionu. Są zatem szpalery dębów stojące tuż przy drodze, są pobłyskujące zza drzew jeziora, są przycupnięte tu i ówdzie wioski. Są też zakręty, w większości długie, szybkie łuki. 

10. GÓRY SOWIE

Motocyklistom spodobają się tutejsze kręte trasy, które przecinają masyw w trzech miejscach – to drogi 383, 384 i jedna bez numeru przez Przełęcz Walimską. Sporo zakrętów, niestety sporo też dziur, więc trzeba bardzo uważać.

W górach Sowich warto zrobić pętlę Pieszyce – Sokolec – Walim – Pieszyce. Ilość zakrętów przyprawia o ciarki! Stan nawierzchni jest wprawdzie nienajlepszy, ale pozwala na radosne śmiganie po winklach. W pobliżu mnóstwo atrakcji do zwiedzania, w tym potężne podziemne miasta kompleksu Riese.

Polecam również zwiedzanie pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc województwa lubelskiego. Tamtejsze jeziora od lat są ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców regionu, którzy cenią niepowtarzalny klimat oraz wyjątkową atmosferę, jaka zawsze panuje tam w wakacje.

6 najpopularniejszych jezior na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim

https://www.nocowanie.pl/6-najpopularniejszych-jezior-na-pojezierzu-leczynsko-wlodawskim.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *